Historie

Vše z historie klubu sahající až do roku 1925. První krůčky Lomničáků na lyžích, budování areálu, vyprávění známých lomnických lyžařů a mnoho dalších zajímavých údajú o našem klubu z jeho více jak osmdesátileté tradice.
 

 • Historie klubu

  Průřez více jak osmdesátiletou historií klubu. Sedm zastavení nad významnými milníky dosavadního života lomnického lyžování. Je doslova neuvěřitelné, kolik lidí prošlo členstvím a funkcemi. A je až neuvěřitelné, jakými změnami za pouhých 80 let klub prošel, jakými změnami prošla celá naše společnost. Jednotlivá zastavení zaznamenávají klady i zápory, ale i sny jednotlivých funkcionářů, které se podařily i nepodařily naplnit.

  Počet článků:
  1
 • Vyprávění

  Lyžování mělo v Lomnici nad Popelkou zapuštěné kořeny již dávno před tím, než byl založen lyžařský klub. O těchto začátcích se dozvíte z pera MUDr. Ladislava Řeháčka a Prof.Ing. Jaroslava Cermana. Je zde zaznamenána i historie výstavby prvního můstku na Babyloně i vzpomínky a působení v lomnické lyžařině od Dr.Ivo Matouška. A také zde najdete vyznání mistra světa v letech na lyžích Karla Kodejšky.

  Počet článků:
  1
 • Trenéři

  Trenéři! Jejich někdy doslova mravenčí práce především u těch nejmladších adeptů lyžařského sportu je nezastupitelná. A v našem klubu jich pracovala dlouhá řada a desítky let bez finančního  ohodnocení. Jen z lásky k sportu, který jim přirostl k srdci. Zde Vám nabízíme se s některými seznámit.

  Počet článků:
  0
 • Sportovci

  Za více jak osmdesát let historie klubu prošlo jeho řadami mnoho sportovců. Ty nejúspěšnější Vám představujeme v ucelené „Galerii“. Ale lyžařským klubem prošla dlouhá řada dalších závodníků, kteří šířili slávu klubu a jsou ověnčeni i mistrovskými medailemi. Na těchto stránkách také můžete najít nejen naše účastníky vrcholných světových soutěží, ale i jména dalších, kteří prošli juniorskými a seniorskými reprezentacemi. Najdete zde i ucelený výčet mistrů republiky seniory počínaje a žáky konče.

  Počet článků:
  0