Často kladené dotazy


Na tomto místě se dozvíte odpovědi na nejčastější možné dotazy na klub, web a další věci kolem lyžování. Pokud zde nenaleznete odpověď na vaši otázku, o které jste přesvědčeni, že by zajímala i ostatní, prosím sdělte nám to a my odpověď na ni rádi zpracujeme a zde uveřejníme.

Nejlepší cesta je osobní návštěva některého z tréninků, které probíhají zpravidla PO - ST - PÁ mezi 15.00 a 17.00 v lyžařském areálu V Popelkách. Jelikož je ale lyžování sportem závislým na počasí dochází často ke změnám časů a míst, takže bude vždy nejlepší si návštěvu prvního tréninku raději předem domluvit s trenéry na tel. čísle 481 671 249 nebo 481 671 250.
Délka běžeckých holí bývá individuální záležitostí, ale i tak se dá stanovit jakési obecné pravidlo, které více či méně pomůže při správném výběru. Někteří výrobci holí doporučují délku holí koeficientem, kterým se násobí výška postavy (klasika 0.85 - bruslení 0.9). Z našich dlouholetých zkušeností vám můžeme dát následující doporučení:

KLASIKA

Hole na klasiku měly dosahovat spičkou madla po úroveň podpaží. Ilustrační foto - již brzy.

BRUSLENÍ

Hole na bruslení by měly dosahovat vrchním okrajem madla hole na úroveň brady. Ilustrační foto - již brzy.
Příliš dlouhé nebo příliš krátké hole vedou k zažití mnoha technických chyb, které se pak velmi špatně odnaučují. Proto je velmi důležité zvolit tu správnou délku.
O délce lyží lze obecně říci totéž jako o délce holí. Správná délka lyží však není tak "háklivá" na každý centimetr jako hole. Technicky dobře vybyvený lyžař zvládne i lyže délkově mimo doporučení. Pokud ale chce dosáhnout těch nejlepších výsledků je i zde velmi důležitá správná délka a hlavně tvrdost lyže.

KLASIKA

Klasické lyže by měly být u mužů o cca 20cm nad výšku postavy, u žen cca o 15cm vyšší.

BRUSLENÍ

Lyže na bruslení doporučujeme cca 10 -15 cm nad výšku postavy.
Většina výrobců lyží používá odstupňování délky po 5 cm, takže s jistotou najdete na našem trhu ty "správné" lyže pro vás.
Ano, příliš tvrdé lyže se zarývají špičkami a patkami do sněhu, což je činí hůře ovladatelnými, naopak příliš měkké lyže zase při bruslení tzv. "plavou", takže při jízdě nevedou rovnou stopu. Na klasiku zase na příliš měkkých lyžích jsme stále stoupacím voskem v kontaktu se sněhem čímž dochází k velkému tření, které zpomaluje jízdu a vysiluje.
V sekci informace pro rodiče - horní menu webu. Pokud je vaše dítě v lyžařském klubu krátce a příslušný variabilní symbol nemůžete nalézt kontaktujte nás a bude vám přidělen.
Vše je taktéž v sekci "Info pro rodiče".Pokud hledáte pouze číslo je to: 1261772329/0800 Česká spořitelna a.s.
Nejprve je nutné se registrovat a pro registrované se zobrazí na pravé straně horní lišty pod hlavním bannerem. Ná této nástěnce jsou zveřejňovány informace hlavně ohledně tréninků popř závodů. Tzn. že na ní najdou informace hlavně naši závodníci a funkcionáři.
Pod hlavním horním bannerem je lišta, na jejíž levé straně je tlačítko přihlášení. Zde se přihlásíte a to tím způsobem, že si zadáte jakékoliv vlastní jméno a heslo, které Vás napadne (ale je dobré ho nezapomínat :-)). Vyplníte všechny nutné registrační údaje včetně e-mailové adresy, na kterou pak přijde aktivační mail. Přečtením a kliknutím na potvrzení registrace aktivujete svůj účet, na který se o té doby můžete po zadání Vašich přihlašovacích údajů kdykoliv přihlásit.
Po přihlášení se Vám zobrazí všechny nové komentáře k článkům, můžete si zahrát sudoku, zobrazí se Vám nástěnka, na které se uvádí různé vzkazy pro členy klubu a vidíte kdo další z registrovaných členů je momentálně online. Dále budete na svojí a-mailovou dostávat informace pro registrované uživatele, které vás upozorní na důležité změny na webu nebo jeho aktualizacích.