Ani běžci na podzim nezaháleli a zúčastnili se prestižního Poháru Libereckého kraje (Salomon Cross Cup 2013). Jedná se o sérii 6 závodů přespolního běhu, kde v každé kategorii závodníci získávají za svá umístění příslušnému klubu body. I letos byla konkurence vysoká. Opět jsme soupeřili s velkými kluby, jako jsou Liberec, Jablonec nad Nisou či Jilemnice. Za krásné 6. místo se rozhodně nemusíme stydět. O tento pěkný výsledek se zasloužili jak ti nejmenší, kteří absolvovali všechny závody (Maťátková K., Bratršovský A., Zemánek M., Gaubmanová T., Čapková A., Mach L., Řehák O., Duštová A., Malá S.), tak i družstvo dorostu a dorostenek. Jednoho z nejlepších výsledků dosáhla Zuzana Staňková, která při výběhu na Žalý, vybojovala krásné třetí místo mezi ženami a zaostala za českou reprezentantkou Evou Vrabcovou – Nývltovou jen o pár minut. Mezi dorostenci se s touto náročnou tratí nejlépe vypořádal Matěj Baroch, který zvítězil v kategorii dorostenců.

Zima již klepe na dveře, a tak lyžaře čekal úklid a příprava sportovního areálu na zimu. Přes sychravé podzimní počasí jsme se sešli v hojném počtu. Velké poděkování patří i rodičům, kteří si našli čas a přišli pomoci. Děkujeme!

Na podzim do lyžařského oddílu přišla řada „nováčků“ (Dušta D., Macháček K., Dlouhý M., Pekárek T., Řeháková S., Hrdina J., Pěnička J., Lukavec A., Bratršovská B.). Držíme jim palce, aby se na závodech dařilo, nenechali se odradit prvními neúspěchy, poznali nové kamarády a lyžování je bavilo.

Zauzana Staňková na druhé příčce mezi "A" reprezentankami běhu na lyžích.