21.2.2018 - 10:00 - Jedna průběžná zpráva. 1 km kolečko v areálu je stále v perfektním stavu. Příští týden se chytáme opět dosněžovat, abychom zvýšili vrstvu v některých místech a uderželi trať co nejdéle.

13.2.2018 - 15:30 - Po dlouhé době jedna pozitivní zpráva. O víkendu se nám podařilo dodělat tréninkové 1 km kolečko v areálu. Kdo chce může si přijít na můstky zalyžovat. Prosíme jen o vynechání termínů PO-ST-PÁ od 15.00 do 17.30, kdy probíhají klubové tréninky a trať je přetížená. Dále bude omezení v sobotu od 12:00 do 15:00, kdy probíhají v lyžařském areálu závody v severské kombinaci.

5.2.2018 - 20:00 Dlouho jsme sem nedali žádné info, ale bohužel žádná velká sláva to letos není. Aktuálně se snažíme dosněžit areál, abychom měli alespoň 1 km okruh. Snad se nám to podaří do konce týdne dodělat. Na únor jsme již nekoupili "proud", takže můžeme sněžit jen od 22 do 6 ranní, tak to půjde pomaleji. Držte nám palce, ať si můžete v areálu ještě letos zalyžovat.

22.1.2018 - 14:30 - Pokusili jsme se upravit pytle na 3 km a 2 km za lesem až ke Smetance, jelikož v areálu běží 3 děla a dosněžujeme kilometrový okruh. Jakž takž to jde na klasiku, ale na skate je to samá hlína. Pouze kolečko okolo "slepičárny" je dobré, jelikož tam je louka. Magistrála upravit nepůjde.

18.1.2018 - 11:30 - Projeli jsme trénikový kilometr v areálu a zkusili to i na dalších tratích. Bohužel zatím toho je málo a je to bez podkladu, jen ten prach co spadl za poslední 2 dny. Na polích leze strašně hlíny a je to sfoukané. Pokud to zvlhne, slehne a něco připadně zkusíme to projet znovu. Na úpravu magistrály to zatím bohžel není.

Na tomto místě bychom Vás chtěli informovat o stavu a úpravě lyžařských bežeckých tras v Lomnici nad Popelkou.

Plány standardních běžeckých tratí.V lyžařském areálu máme standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem upravujeme malý okruh v délce 1km. Tento okruh je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je takovou naší 100% jistotou, abychom nemuseli za tréninkem dojíždět na hory. Zde se můžete podívat na plán našich tratí. Tratě jsou značeny terčíky a prosíme jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.
 
Stav úpravy standardních tratí ke dni: 
Trať Styl
CL    SK
Úprava Stav
Poznámka
1km - areál
X X  rolba  
2km X X  rolba  
3km
X X  rolba  
4km
X X  rolba  
5km
X X  rolba

Mapa magistrály.Pro veřejnost dále dle sněhových podmínek upravujeme Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google. Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou.
Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.  Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30km. Trasa je upravována strojově rolbou Kässbohrer PistenBully PB100 v šířce cca 5m. po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku (Jedná se pouze o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem,  a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze udělat širší).

Novinka: Kdo by chtěl standardní turistickou mapu, tak je k dispozici v okolních restauracích letáček vydaný Městem Lomnice nad Popelkou. Pro ty, kteří se k nám teprve chystají jsme ho umístili ke stažení i na náš web: Lomnická lyžařská magistrála - leták
 
Stav úpravy magistrály ke dni:

Úsek magistrály

Styl
CL     SK

Úprava

Stav

Poznámka

Zelený Háj - Rváčov

X X rolba ???  

Rváčov - Morcinov - Košov

X X rolba ???  

Košov - Tábor - vlek na Táboře

X X  rolba ???  

Chlum - Ploužnice

X X rolba ???  

Ploužnice - Klepanda

X X rolba ???  

Klepanda - Nová Ves - viadukt

 rolba ???  

Nová Ves (hřbitov) - Vysílač GSM

X rolba  ???  

Vysílač GSM - letiště

 X  X  rolba ???  

letiště - Stadion

 X rolba  ???  

Stadion - Traktorka

rolba  ???  

Traktorka - Třešinka

 X rolba  ???  

EMUGE - Třešinka

X  X  rolba ???  

Sídliště K Babylonu - Košov

X X  rolba ???  
 
 

Zde se můžete podívat na přesnou předpověď na následující dny.
Odkaz na norský server zde.

Historie úprav: