Jak už to bývá, tak pro sportovce LSK je začátek prázdnin zároveň datem kdy začíná první letní soustředění, takže i letos jsme vyrazili směr Benecko, na chatu Barka.

Jelikož je Benecko od Lomnice vzdáleno jen pár desítek kilometrů, tak jsme i letos vyrazili na kolech. Jak už cesta samotná klikatící proti kopci napovídá, tak v tomto horském prostředí tréninky rozhodně nebývají odpočinkové. Celý 22 členný běžecký tým je věkově rozprostřen do třech družstev, a každý svěřenec trénoval „pod“ svým trenérem a zátěž tak mohla být vedena přesně podle věkové kategorie.

Ti nejmenší pod vedením S. Dlouhého a M. Tomšové se učili základním pohybovým dovednostem a návykům. Prostřední skupina pod vedením R. a L. Svobodových už začíná v tréninku přitvrzovat a kromě kola a běhu se tak zde svěřenci poprvé postavili i na kolečkové lyže. Nejstarší družstvo pod vedením T. Bergra už v tomto období trénuje naplno a tak kromě jiných tréninků zdolalo na kolech nebo kolečkových lyžích téměř všechny vrcholové body v okolí např. Zlaté návrší, Labskou boudu, Rezek , výjezdy z Vrchlabí na Křížovky a nebo cestu z Benecka na Špindlerovu boudu a zpět.

Letos nám na Benecku celkem přálo počasí, na trénink byly teploty tak akorát a déšť se nám přes den vyhýbal snad jen na rozloučenou při cestě domů jsme místy projížděli přeháňkami.

Soustředění se dá prohlásit za povedené a to i díky tomu, že proběhlo s minimálními zdravotními problémy a obstojnými tréninkovými objemy.

35-benecko-hromadna
35-benecko-hromadna